Pielęgnacja podłogi – to sposób na długotrwały efekt czystości

 

Według internetowych źródeł podłogi myjemy średnio dwa razy w tygodniu, oczywiście zależy czy jest to podłoga w domu czy zakładzie pracy. Na forach dyskusyjnych o utrzymaniu czystości możemy przeczytać, że normą jest mycie podłogi raz w tygodniu (sobota) albo wtedy kiedy po prostu jest brudna. Nie da się podłogi nie zabrudzić, ale da się ją uchronić przed silnymi zabrudzeniami, a przede wszystkim można sprawić, żeby czyszczenie nie było uciążliwe i czasochłonne. Z pomocą przychodzi prosta często zapominana czynność jaką jest pielęgnacja.

 

O pielęgnacji słów kilka…

Pielęgnacja kojarzona przede wszystkim z działaniem po sprzątaniu, stała się jego elementarną częścią. Wraz ze wzrostem świadomości dostępnych artykułów i urządzeń do mycia producenci wychodzą na przeciw oczekiwaniom użytkowników. Chętnie kupowane są preparaty o szerokim spektrum działania.  Dzisiejsze zapotrzebowanie na środki ,,dwa w jednym” jest ogromne. Uzbrojone w atesty etykiety z rozpisanym przyjemnym składem są z chęcią czytane i polecane. moja podłoga

„Mój jest ten kawałek podłogi…”– Tak, Twój! A my Ci powiemy jak o niego dbać!

 

mycie mopem podłogi  

Kierując się potrzebami klientów w dbaniu o powierzchnie podłogową skupiamy się na doborze odpowiednich środków do mycia. Zaleca się przygotowanie roztworu roboczego mieszając koncentrat z zimną lub letnią wodą. Profesjonalne środki chemiczne mają w swoim składzie substancje dezynfekujące, substancje pielęgnacyjne, rozpuszczalniki, barwniki, substancje zapachowe, związki kompleksotwórcze, kwasy, zasady i substancje uzupełniające: tenzydy, a podstawą doboru odpowiedniego środka do danej powierzchni jest ph danego środka.

 

Jak czyścić podłogę, żeby wyczyścić?

 

Ułatwiona pielęgnacja bez odczekania procesu ,,po umyciu” to ogromna zaleta chemii profesjonalnej. Dzięki rozwiązaniom jakie dają nowoczesne środki nabłyszczające do mycia jesteśmy w stanie uzyskać długotrwały efekt czystości. Chcąc uzyskać efekt umytej a jednocześnie wypielęgnowanej podłogi należy zastosować preparaty na bazie polimerów czy koncentraty pozostawiające na umytej podłodze związki powierzchniowo-czynne i wysokomolekularne substancje pielęgnujące. Te płyny stanowią grupę często polecanych zarówno do domu jak i zakładów pracy, głównie z powodu braku tenzydów. Jedną z wiodących marek w ,,nowej” pielęgnacji podłogi z naszej oferty jest KIEHL zawierający w swoich produktach wyżej wymienione czynnie ochronne składniki. skuteczne mycie podłogi

 

Jaki preparat wybrać?

 

Procur - konzentrat Połączenie mycia z pielęgnacją to wybór preparatu zawierającego w swoim składzie komponenty pielęgnacyjne. Dobrym przykładem jest Procur-Konzentrat, który intensywnie czyści, zapobiega osadzaniu się gum do żucia, etykiet samoprzylepnych i chroni przed czarnymi zarysowaniami po obcasach. Ważnym elementem przy pielęgnacji jest antypoślizgowy film na powierzchni umytej podłogi tworzący się bez smug. Klarowny środek myjąco-pielęgnacyjny to kolejne rozwiązanie na uzyskanie efektu czystej, antypoślizgowej odpornej na zabrudzenia podłogi, wszystkie te zalety reprezentuje Klaronet-Konzentrat. Nowe technologie zawarte w preparatach sprawiają, że podczas procesu czyszczenia nie dochodzi do nawarstwiania się filmu pielęgnacyjnego a efekty są długo widoczne.